Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Den underbyggede model fra Siemens kan indbygges i dit køkken, men den har sit eget frontpanel. I stedet for en klassisk bestikkurv lægges bestikket i en bestikbakke i opvaskemaski
Prøv fleksible betalinger med
Du får besked via e-mail, når produktet igen er på lager hos en af vores samarbejdspartnere.
Priserne vises eksklusive fragt. Lige nu er der ingen butikker, som sælger Siemens SR45ZS09MS. De viste data er historiske priser.
Træt af at vaske op i hånden? Hvis ja, så er Siemens SR45ZS09MS et fint valg. Med en høj energiklassificering reduceres aftrykket på både miljøet og din økonomi.
Den her opvaskemaskine er en såkaldt underbygget model, som er indbygget i dit køkkeninteriør. Den er dog ikke fuldt integreret, da den har sit eget frontpanel med synlige knapper. En af funktionerne ved den her model er, at du kan bruge funktionen udskudt start, hvilket betyder, at du kan planlægge starten.
Du kan prissammenligne den her opvaskemaskine her på PriceRunner, og i øjeblikket er den laveste pris kr. Den har en høj gennemsnitsvurdering på 5 ud af 5, hvilket gør det til et rigtig godt køb.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Siemens SR45ZS09MS |
| Mærke | Siemens |
Type | |
| Placering | Underbygget |
Produktegenskaber | |
| Tørreeffekt | A |
| Støjniveauklasse | B |
| Energiklasse | C |
| Lydniveau | 43 dB |
| Ledningslængde | 175.0 cm |
| Antal programmer | 6 |
| Farve | Rustfri stål |
Egenskaber | |
| Tørreprogram | Zeolith |
| Placering af bestik | Bestikbakke |
| Antal kuverter | 10 stk |
| Egenskaber | Automatisk dosering af opvaskemiddel, Tørreprogram, Højdejusterbare kurve, Display, Lysdisplay på gulv, Tilhørende mobilapp, Indvendig belysning, Udskudt start, Intensiv zone, Vandbeskyttelse |
| Højdejusterbare kurve | Højdejusterbar overkurv |
| Vandbeskyttelse | Aqua Sensor, Aquastop |
| Hurtigt opvaskeprogram | VarioSpeed Plus |
| Temperaturindstillinger | 70 °C, 45 °C, 50 °C, 65 °C, 40 °C |
Information om bæredygtighed | |
| Bæredygtighedsegenskaber | ØKO tilstand |
Strømforsyning | |
|---|---|
| Sikring (ampere) | 10A |
| TIlslutningseffekt | 2400 W |
Forbrug | |
| Energiforbrug pr. 100 cykler | 188.0 kW/h |
| Energiforbrug pr. cyklus | 0.66 kW/h |
Vandforbrug | |
| Årligt vandforbrug | 2660.0 L |
| Vandforbrug pr. cyklus | 9.5 L |
Mål | |
| Tilløbsslangens længde | 165.0 cm |
| Vægt | 38.0 kg |
| Standardbredde | 45 cm |
| Bredde | 44.0 cm |
| Afløbsslangens længde | 205.0 cm |
| Dybde | 57.0 cm |
| Højde | 81.0 cm |
| Nichebredde | 45.0 cm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2020-10-13 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .