Andre køkkenapparater
Bagemaskiner
Blendere
Brødristere
Dehydratorer
Frituregryder & Airfryere
Gasbrændere
Håndmixere
Ismaskiner
Isterningmaskiner
Juicere
Kaffekværne
Kaffemaskiner
Kødhakkere
Køkkenmaskiner & Foodprocessorer
Køkkenvægte
Madkogere
Minihakkere & Spiralizere
Pastamaskiner
Popcornmaskiner
Pålægsmaskiner
Sandwichgrill
Sodavandsmaskiner
Stavblendere
Vaffeljern
Vakuumpakkere
Vandkedel

Er du ikke tilfreds med dit interne lager? Udvid pladsen med en HDD på 4.000 GB. Formfaktoren for harddisken er 3.5". En HDD-harddisk er tit rimelig til prisen i forhold til den hø
Prøv fleksible betalinger med
Favoritten.dk
WD Purple 4TB 24x7
Annonce
Laveste pris for Western Digital Purple WD40PURX 4TB er 2.653 kr. Det er den bedste pris lige nu blandt 3 butikker.
Hvis du ønsker at udvide det interne lager på din computer, så kan denne model fra Western Digital være et godt valg. Harddiskens cachehukommelse er 64 MB. Jo større cachehukommelse, jo bedre. Traditionelt har HDD-hardiske været den bedste måde at gemme store mængder data på, da de er meget rimelige i pris og har en høj kapacitet.
Denne mekaniske harddisk fra Western Digital er bygget til at blive monteret inde i en computer og giver dig rimelig lagerplads. Lagerpladsen på den her harddisk er 4.000 og bufferstørrelsen (cache) er på 64 MB. I stedet for at skrive direkte til en disk, gemmes dataene midlertidigt i cachehukommelsen, hvilket lader harddisken håndtere dataoverførslen hurtigere.
Kort sagt, har den her harddisk mange gode egenskaber og hvis du sammenligner priser her på vores side, vil du se, at den nuværende laveste pris er 2652.50 kr.
Sammenlign:
Produkt | |
|---|---|
| Produktnavn | Western Digital Purple WD40PURX 4TB |
| Mærke | Western Digital |
Produktegenskaber | |
| Størrelse | 4000 GB |
| Rotationshastighed (RPM) | 5400 rpm |
| MTBF (mellemtid mellem fejl) | 1000000 timer |
| Type | HDD |
| Interface | S-ATA 6Gb/s |
| Placering | Intern |
| Bufferstørrelse (cache) | 64 MB |
| Formfaktor | 3.5" |
Forbrug | |
| Energiforbrug (standby) | 4.5 W |
Trådløst | |
|---|---|
| WI-FI | Nej |
Strømforsyning | |
| Strømforbrug (skriv) | 5.1 W |
| Strømforbrug (læs) | 5.1 W |
Mål | |
| Vægt | 680.0 g |
| Bredde | 101.6 mm |
| Højde | 26.1 mm |
| Dybde | 147.0 mm |
Øvrigt | |
| Oprettet på PriceRunner | 2014-03-03 |
Ovenstående oplysninger stammer fra forskellige eksterne kilder og er derfor kun vejledende. Har du opdaget noget, der ikke helt stemmer ved det her produkt? Eller har du forslag til forbedringer? Send eller .